Narzędzia:

Spotkanie Marszałka Senatu z Olgą Tokarczuk

16.12.2019
Spotkanie Marszałka Senatu z Olgą Tokarczuk (fot. M.Marchlewska, Kancelaria Senatu)

Godzinę trwało spotkanie Marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego z laureatką Literackiej Nagrody Nobla, Olgą Tokarczuk. Spotkanie miało kameralny charakter, w jego trakcie pisarka została uhonorowana przez marszałka Grodzkiego okolicznościowym medalem Senatu.

Mieliśmy bardzo interesujące, świetne i ciepłe spotkanie w Senacie - powiedziała po spotkaniu Olga Tokarczuk.  Natomiast Marszałek dopytywany przez dziennikarzy, czy rozmawiał z noblistką o polityce powiedział, że "byłoby to, z całym szacunkiem dla polityki, stratą czasu". Jak dodał, spotkanie z Tokarczuk było "fantastyczne".

W spotkaniu uczestniczyła także senator Barbara Borys-Damięcka, która jako Marszałek Senior Senatu zaprosiła noblistkę na na inauguracyjne posiedzenie Senatu obecnej kadencji.  Pisarka nie mogła się jednak wówczas pojawić w Warszawie. Marszałek Senior poinformowała wówczas, że Olga Tokarczuk w sms-ie przesłała Senatowi "mnóstwo dobrej energii".
Olga Tokarczuk, laureatka Literackiej Nagrody Nobla za rok 2018, w miniony wtorek odebrała dyplom i medal noblowski z rąk króla Karola XVI Gustawa.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Spotkanie Marszałka Senatu z delegacją Komitetu Parlamentarzystów EFTA

26 listopada br. Marszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej profesor Tomasz Grodzki przyjął delegację Komitetu Parlamentarzystów Europejskiej Strefy Wolnego Handlu (EFTA).

Marszałek Senatu RP przyjął Pierwszego Burmistrza Wolnego Hanzeatyckiego Miasta Hamburga

24 listopada br. Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki spotkał się z Peterem Tschentscherem, który jest także wiceprzewodniczącym Bundesratu i członkiem Grupy Przyjaźni Niemiecko – Polskiej w tej izbie.

Spotkanie Marszałka Senatu RP z ambasadorem Libii

23 listopada br. Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki przyjął Ambasadora Libii Salaha M. Almakhzuma Assalaha.