Rozwiń język: pl
 
 
Senat Rzeczypospolitej Polskiej

Wydarzenia

Senator Kazimierz Kleina odznaczony łotewskim Orderem Trzech Gwiazd

Senator Kazimierz Kleina, przewodniczący Polsko-Łotewskiej Grupy Współpracy Parlamentarnej, został odznaczony przez prezydenta Łotwy Andrisa Bērziņša Orderem Trzech Gwiazd 3. stopnia za wkład w umacnianie dwustronnych kontaktów międzyparlamentarnych. Uroczystość miała miejsce 4 maja 2015 r.  w Rydze. „Jest to dla mnie i zaszczyt i wyróżnienie otrzymać tak wysokie odznaczenie. Sama uroczystość była bardzo podniosła i wzruszająca. Relacje polsko-łotewskie są modelowe. Myślę, iż to odznaczenie jest dowodem, że działalność naszej grupy parlamentarnej i mój wkład osobisty się do tych dobrych kontaktów przyczyniają” – powiedział senator.  

Po ceremonii Kazimierz Kleina rozmawiał z łotewskim prezydentem Bērziņšem oraz ministrem spraw zagranicznych Edgarsem  Rinkēvičsem. Uczestniczył on także w spotkaniu z przedstawicielami łotewskiej Polonii – Związku Polaków na Łotwie, klubu Gawęda, klubu Polonez oraz Związku Młodych Polaków, które odbyło się w polskiej ambasadzie w Rydze. Senator Kleina gościł również w polskiej szkole imienia Ity Kozakiewicz.

Order Trzech Gwiazd to jedno z najwyższych łotewskich odznaczeń państwowych, ustanowione w 1924 r. na pamiątkę utworzenia tego państwa. Jest on przyznawany  obywatelom łotewskim i obcokrajowcom za wybitne zasługi dla Łotwy.  

 

Foto Kancelaria Prezydenta...
Foto Kancelaria Prezydenta...
Foto Kancelaria Prezydenta...
realizacja: Ideo powered by: CMS Edito