Rozwiń język: pl
 
 
Senat Rzeczypospolitej Polskiej

Wydarzenia

Senator Piotr Wach przewodniczącym komisji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy

Senator Piotr Wach został wybrany na przewodniczącego Komisji ds. Kultury, Nauki, Edukacji i Mediów Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Jego kadencja potrwa rok z możliwością reelekcji. Komisja ta,  jedna z 8 funkcjonujących w Zgromadzeniu, zajmuje się m.in. kwestiami wolności mediów w krajach Europy i nad tym właśnie będzie obradować w najbliższym czasie.

Obecnie prof. Piotr Wach zajmuje najwyższe stanowisko polityczne w ZPRE spośród wszystkich członków polskiej delegacji parlamentarnej. Jest także wiceprzewodniczącym naszej delegacji do ZPRE. Zasiada też w 2 innych komisjach: komisji monitoringowej i komisji ds. gospodarki i rozwoju. Sekretarzem generalnym ZPRE jest od 2 lat były szef Kancelarii Senatu  Wojciech Sawicki.

„Nie poczyniłem specjalnych zabiegów, aby mnie wybrano, tym bardziej ten wybór mnie cieszy. Cieszy mnie też docenienie mojej wieloletniej aktywności na forum Zgromadzenia. Przypomnę jeszcze, że to dopiero po raz drugi w historii naszej obecności w tej organizacji Polak został przewodniczącym komisji. Jest to komisja znacząca, albowiem przygotowuje sporo raportów i rekomendacji, chociażby w dziedzinie mediów – w trosce o poszanowanie wolności słowa i zawodu dziennikarza” – powiedział senator Piotr Wach.

realizacja: Ideo powered by: CMS Edito