Rozwiń język: pl
 
 
Senat Rzeczypospolitej Polskiej

Wydarzenia

Spotkanie Marszałka Senatu RP z ambasadorem Hiszpanii

W dniu 19 czerwca 2020 roku wizytę kurtuazyjną Marszałkowi Senatu złożył ambasador Królestwa Hiszpanii w Polsce J.E. pan Francisco Javier Sanabria Valderrama.

W toku spotkania rozmówcy podzielili się opiniami na temat skuteczności działań podjętych przez Unię i państwa członkowskie w celu powstrzymania epidemii koronawirusa przy jednoczesnej trosce o prawa obywatelskie oraz żywotność gospodarki. F.J. Sanabria Valderrama podkreślił, że kryzys wywołany wirusem Covid-19 jest okazją do powrotu do zasad i wartości, na jakich opiera się europejska wspólnota. Przypomniał, że Polska i Hiszpania są krajami, które najwięcej skorzystały na integracji dzięki wykorzystaniu szans stwarzanych przez unijne fundusze i programy. Zwrócił uwagę, że zaproponowany mechanizm współfinansowania powrotu do normalnego funkcjonowania rynku wewnętrznego wskazuje na prawdopodobny kierunek dalszej integracji w ramach Unii.

Obaj rozmówcy omówili ponadto perspektywę wznowienia dwustronnego dialogu w ramach planowanej VII edycji Forum Parlamentarnego Polska-Hiszpania oraz grup bilateralnych ustanowionych w Senacie oraz Sejmie. Ambasador Valderrama wyraził także nadzieję, że w niedalekiej przyszłości hiszpańska para królewska odwiedzi Polskę z oficjalną wizytą.

 

 

 

 

 

Spotkanie Marszałka Senatu z...
Spotkanie Marszałka Senatu z...
Spotkanie Marszałka Senatu z...
realizacja: Ideo powered by: CMS Edito