Rozwiń język: pl
 
 
Senat Rzeczypospolitej Polskiej

Wydarzenia

Spotkanie Marszałka Senatu RP z ambasadorem Chorwacji

W dniu 16 czerwca br Marszałek Senatu przyjął ambasadora Republiki Chorwacji, Tomislava Vidoševića. Wizyta Ambasadora związana była z kończącym się przewodnictwem Chorwacji w Radzie Unii Europejskiej.

Obaj rozmówcy z zadowoleniem odnotowali wznowienie bezpośrednich kontaktów dyplomatycznych po okresie ścisłych restrykcji związanych z pandemią. Ambasador poinformował o konsekwencjach zamknięcia granic dla niezwykle ważnego sektora gospodarki, jakim jest turystyka. Zwrócił uwagę, że w poprzednim sezonie wakacyjnym Chorwację odwiedził milion polskich turystów.

Profesor Tomasz Grodzki przyjął zaproszenie do udziału w charakterze gościa honorowego w kończącym chorwacką prezydencję spotkaniu szefów misji państw członkowskich w Warszawie. Na prośbę gościa Marszałek Senatu podzielił się spostrzeżeniami z dotychczasowego przebiegu kampanii wyborczej przed wyborami prezydenckimi. Nawiązał przy tym do doświadczeń, związanych z obserwacją wyborów z ramienia Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE. Z kolei Tomislav Vidošević zapoznał Marszałka z sytuacją na chorwackiej scenie politycznej po niedawnej zmianie prezydenta oraz w perspektywie rozpisanych na 5 lipca wyborów parlamentarnych.

Spotkanie Marszałka Senatu RP...
Spotkanie Marszałka Senatu RP...
Spotkanie Marszałka Senatu RP...
Spotkanie Marszałka Senatu RP...
realizacja: Ideo powered by: CMS Edito