Rozwiń język: pl
 
 
Senat Rzeczypospolitej Polskiej

Wydarzenia

Spotkanie Marszałka Senatu RP z ambasadorem Bułgarii

9 czerwca 2020 r. Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki spotkał się z Ambasadorem Republiki Bułgarii panem Emilem Yalnazovem. Spotkanie odbyło się z inicjatywy ambasadora, który kończy swoją misję dyplomatyczną w Polsce.

Marszałek Tomasz Grodzki z uznaniem odniósł się do efektów pracy ambasadora Emila Yalnazova i podziękował za jego wkład w utrwalenie bardzo dobrego stanu polsko-bułgarskich stosunków dyplomatycznych.

Marszałek Senatu RP i Ambasador Republiki Bułgarii omówili możliwości dalszej współpracy między izbami parlamentarnymi obu państw, w tym na poziomie parlamentarnych grup bilateralnych. Ambasador poinformował o planowanych na wiosnę 2021 r. wyborach do Zgromadzenia Narodowego Republiki Bułgarii.

Emil Yalnazov wyraził nadzieję, że kontakty społeczne między Polakami i Bułgarami zachowają dotychczasową dynamikę i że sytuacja epidemiczna umożliwi w roku bieżącym liczne przyjazdy Polaków na letni wypoczynek do Bułgarii, tak jak to miało miejsce w ubiegłych sezonach turystycznych.

 

Spotkanie Marszałka Senatu z...
Spotkanie Marszałka Senatu z...
realizacja: Ideo powered by: CMS Edito