Rozwiń język: pl
 
 
Senat Rzeczypospolitej Polskiej

Wydarzenia

Marszałek Senatu: głosowanie nad tzw. ustawą wyborczą po zakończeniu jej rozpatrywania

Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki zapowiedział, że Senat będzie głosował nad ustawą dotyczącą tegorocznych wyborów prezydenckich niezwłocznie po zakończeniu jej rozpatrywania. Jak powiedział podczas spotkania z dziennikarzami, jeśli głosowanie nie będzie możliwe w poniedziałek, 1 czerwca wieczorem, to zostanie ono przeprowadzone we wtorek, 2 czerwca w godzinach przedpołudniowych.

Senat na rozpoczętym w poniedziałek posiedzeniu zajmuje się między innymi ustawą o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r. z możliwością głosowania korespondencyjnego. Połączone komisje senackie – Ustawodawcza, Praw Człowieka, Praworządności i Petycji oraz Samorządu Terytorialnego i Administracji Publicznej zaproponowały do niej kilkadziesiąt poprawek.  

"Jeśli się uda i senatorowie w jakimś sensie narzucą sobie samodyscyplinę dyskusji, to będziemy to głosować dzisiaj. Jeśli nie, to będziemy od rana jutro kontynuować tenże punkt, czyli ustawę wyborczą, aż do jej przegłosowania bezpośrednio po zakończeniu tego punktu" - powiedział Marszałek Grodzki. Ocenił, że prace komisji przedłużyły się, ponieważ Wicemarszałek Marek Pęk po trzech intensywnych dniach prac połączonych komisji złożył cały bukiet poprawek, które wymagały przepracowania. Marszałek Senatu podkreślił, że uchwała w sprawie tzw. ustawy wyborczej niezwłocznie trafi do Sejmu.

Marszałek Senatu: głosowanie...
Marszałek Senatu: głosowanie...
Marszałek Senatu: głosowanie...
realizacja: Ideo powered by: CMS Edito