Rozwiń język: pl
 
 
Senat Rzeczypospolitej Polskiej

Wydarzenia

Konsultacje w sprawie ustawy o głosowaniu korespondencyjnym

W poniedziałek, 27 kwietnia 2020 r., o godz. 11.00 w Senacie w sali 217 odbędą się konsultacje w związku z pracami nad ustawą o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r. Wezmą w nich udział Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki, Wicemarszałkowie Senatu Gabriela Morawska-Stanecka i Michał Kamiński, a także eksperci w zakresie prawa wyborczego i ochrony danych osobowych oraz epidemiolodzy i pocztowcy.

Marszałek Senatu wystosował zaproszenia m.in do prezesa zarządu Poczty Polskiej, Tomasza Zdzikota, byłego przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej, Wojciecha Hermelińskiego, prezesa Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, prof. dr n. med. Roberta Flisiaka, a także przedstawicieli związków zawodowych działających w Poczcie Polskiej.

Konsultacje są elementem prac Senatu nad ustawą, przewidujacą powszechne głosowanie korespondencyjne w wyborach prezydenckich. We wtorek, 28 kwietnia br. ustawą zajmą się senackie komisje, a Senat rozpatrzy ją na posiedzeniu plenarnym w dniach 5-6 maja br.

 

INFORMACJE O ZASADACH OBSŁUGI PRASOWEJ

 

Obsługa prasowa wydarzenia w Sali 217 będzie możliwa tylko dla ograniczonej liczby osób akredytowanych. O akredytację mogą ubiegać się stacje telewizyjne (jedna stacja – jedna akredytacja dla operatora kamery, dźwiękowca, pracownika obsługi technicznej bez podziału na redakcje działające w obrębie stacji) oraz fotoreporterzy, którzy posiadają stałą bądź okresową kartę wstępu do budynków parlamentu. Na każdą redakcję wydana zostanie jedna akredytacja.

Wnioskio akredytacje należy przesyłać do poniedziałku, 27 kwietnia br. do godz. 8.00 na adres . We wniosku prosimy o podanie imienia, nazwiska, rodzaju wykonywanej pracy (operator kamery, fotoreporter, pracownik obsługi technicznej) oraz numeru telefonu kontaktowego. Centrum Informacyjne Senatu ze względów sanitarno-epidemiologicznych zastrzega sobie prawo do odmowy udzielenia akredytacji. O przyznaniu akredytacji wybrane redakcje zostaną poinformowane telefonicznie.

Ze względów epidemiologicznych na sali będą mogły przebywać jedynie kamery rejestrujące bądź transmitujące wydarzenie. Dla fotoreporterów przewidziany jest photo opp. na początku spotkania.

Dziennikarzy i reporterów zapraszamy do śledzenia wydarzenia za pośrednictwem transmisji na stronie internetowej senat.gov.pl oraz w mediach społecznościowych Senatu.

Uprzejmie prosimy o zrozumienie oraz o zgodną współpracę z pracownikami Centrum Informacyjnego Senatu oraz funkcjonariuszami Straży Marszałkowskiej.

Osoby, które do tej pory nie wypełniały kwestionariusza oceny ryzyka epidemiologicznego w związku z występowaniem wirusa SARS-CoV-2, będą proszone o jego wypełnienie przy wejściu na teren parlamentu. Osoby, które mają ważny kwestionariusz, proszone są o jego posiadanie przy sobie i okazywanie na wezwanie Straży Marszałkowskiej. Przy wejściu do gmachu parlamentu będzie mierzona temperatura.

realizacja: Ideo powered by: CMS Edito