Rozwiń język: pl
 
 
Senat Rzeczypospolitej Polskiej

Wydarzenia

W przyszłym tygodniu posiedzenie Senatu

W przyszłym tygodniu odbędzie się dodatkowe posiedzenie Senatu po to, aby jak najszybciej uchwalić przepisy, które spowodują, że łatwiej nam wszystkim będzie pokonać epidemię koronawirusa – zapowiedział Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki. Jak dodał, posiedzenie takie odbędzie się w pierwszej połowie przyszłego tygodnia, po tym jak przepisy tak zwanej tarczy antykryzysowej uchwali Sejm.

„Czasy epidemii są trudne, ale nikt nie zwolni Sejmu i Senatu z obowiązku wykonywania swoich konstytucyjnych zadań – zwłaszcza, że miliony Polek i Polaków pracują. Władza musi być po to, aby służyć swoim obywatelom” – podkreślił Marszałek Senatu.  Zapowiedział, że chciałby, aby posiedzenie Senatu było maksymalnie krótkie i zapewnił, że zostanie przeprowadzone z zachowaniem wszystkich rygorów sanitarno-epidemiologicznych. Prof. Tomasz Grodzki poinformował, że wystąpił z prośbą o sugestie w tej sprawie do Głównego Inspektora Sanitarnego. „Chodzi o to, żeby nie narażać bezpieczeństwa senatorów i personelu Senatu ale jednocześnie uchwalić szybko i sprawnie jak najlepsze prawo,  które będzie służyło pracownikom, pracodawcom,  ochronie zdrowia i nam wszystkim” – podkreślił Marszałek Senatu. Wśród oczekiwanych rozwiązań wymienił m. in. wakacje kredytowe, rozszerzenie zasiłków rodzinnych czy zwolnienie przedsiębiorców ze składek ZUS.

Pakiet antykryzysowy ma zniwelować negatywne skutki pandemii koronawirusa dla polskiej gospodarki. Rozwiązania z tzw. tarczy antykryzysowej przygotowanej przez rząd przewidują ochronę miejsc pracy przed ich utratą, wsparcie dla służby zdrowia, bezpieczeństwo systemu finansowego, wsparcie dla przedsiębiorców i inwestycji publicznych.

 

realizacja: Ideo powered by: CMS Edito