Rozwiń język: pl
 
 
Senat Rzeczypospolitej Polskiej

Wydarzenia

Marszałek Senatu na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego

Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki wziął udział w posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, poświęconym ustawowym rozwiązaniom dotyczącym walki z koronawirusem. Posiedzenie, które miało formę wideokonferencji, odbyło sie w poniedziałek, 23 marca br.

Po posiedzeniu Marszałek Grodzki wyraził zadowolenie, że uczestnicy posiedzenia byli zgodni co do konieczności zwiększenia liczby testów na obecność koronawirusa. "Cieszę się, że podczas posiedzenia RBN uznano, że zwiększenie liczby testów pozwoli zidentyfikować bezobjawowych nosicieli, którzy mogą zarażać" - napisał Marszałek Senatu w mediach społecznościowych. "Dyskutowaliśmy też o niezbędnych rozwiązaniach ustawowych. Senat zrobi wszystko, by pokonać epidemię i zmniejszyć jej negatywne skutki" - dodał Marszałek.

Tematem obrad Rady Bezpieczeństwa Narodowego była tzw. tarcza antykryzysowa, nad którą pracuje rząd. Ma to być pakiet rozwiązań ustawowych,  umożliwiających likwidację negatywnych społeczno-gospodarczych skutków epidemii koronawirusa.

W odpowiedzi na konieczność walki z epidemią Senat 13 marca br. przyjął i skierował do Sejmu własny projekt inicjatywy ustawodawczej, dotyczący nowelizacji specustawy o walce z koronawirusem. Zawiera on między innymi ułatwienia dla rodziców, przedsiębiorców i personelu medycznego. Projekt oczekuje na rozpatrzenie przez Sejm.

Ułatwienia dla rodziców,...
realizacja: Ideo powered by: CMS Edito