Rozwiń język: pl
 
 
Senat Rzeczypospolitej Polskiej

Wydarzenia

Zmarł byly duszpaterz parlamentarzystów, ks. Piotr Pawlukiewicz

W wieku 60 lat zmarł byly duszpasterz parlamentarzystów, kaznodzieja i rekolekcjonista ks. prałat Piotr Pawlukiewicz, kapłan archidiecezji warszawskiej. Był doktorem teologii pastoralnej, prałatem, kanonikiem gremialnym Kapituły Metropolitalnej Warszawskiej, autorem książek i audiobooków o tematyce religijnej. W latach 2000-2010 pełnił funkcję kapelana znajdującej się na terenie kompleksu sejmowego kaplicy oraz duszpasterza parlamentarzystów.

Ks. Piotr Pawlukiewicz przyjął święcenia kapłańskie 2 czerwca 1985 r. Przez dwa lata pracował jako wikariusz w parafii św. Wincentego a Paulo w Otwocku. W latach 1996-1998 był redaktorem naczelnym Radia Józef w Warszawie. Głosił homilie w kościele Świętego Krzyża w Warszawie podczas transmitowanej przez Polskie Radio mszy o godz. 9.00.

Ks Pawlukiewicz współpracował z Radiem Plus Warszawa, gdzie prowadził m.in. audycję "Katechizm Poręczny", poświęconą odpowiedziom na pytania słuchaczy o praktyczne aspekty wiary. Głosił także kazania dla studentów w kościele akademickim św. Anny. Prowadził wykłady z homiletyki dla alumnów Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. W latach 1991-1999 był zaangażowany w prace II Polskiego Synodu Plenarnego.

realizacja: Ideo powered by: CMS Edito