Rozwiń język: pl
 
 
Senat Rzeczypospolitej Polskiej

Wydarzenia

Prof. Tomasz Grodzki na jubileuszu 30-lecia odrodzenia samorządu lekarskiego

Bez lekarzy nie uda się przeprowadzić reformy ochrony zdrowia skupionej na pacjencie i jego potrzebach – powiedział Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki  na gali z okazji obchodów jubileuszu 30-lecia odrodzenia samorządu lekarskiego, która odbyła się w sobotę 7 grudnia 2019 r. w Teatrze Polskim w Warszawie. W wystąpieniu Marszałek, który sam jest lekarzem, podkreślił, że środowisko lekarskie swoją codzienną pracą pokazuje, na czym polega patriotyzm dnia codziennego.  

Tomasz Grodzki zwrócił uwagę, że samorząd lekarski to wspólnota ludzi o ogromnym potencjale intelektualnym, która dba o jakość i bezpieczeństwo pacjenta. Jak zaznaczył, lekarze mają „ogromne zadanie dbałości o zdrowie Polek i Polaków”. Marszałek Senatu zauważył także, że samorząd lekarski ma ogromne zasługi w obronie godności lekarza.

W tym roku mijają trzy dekady od uchwalenia ustawy o izbach lekarskich i reaktywowania lekarskiego samorządu.Ustawa z 27 maja 1989 r. o izbach lekarskich umożliwiła lekarzom reaktywację samorządu zawodowego, który utracili na mocy ustawy z 1950 r. o zniesieniu izb lekarskich i lekarsko-dentystycznych.

Marszałek Senatu na...
Marszałek Senatu na...
Marszałek Senatu na...
realizacja: Ideo powered by: CMS Edito