Rozwiń język: pl
 
 
Senat Rzeczypospolitej Polskiej

Wydarzenia

Wicemarszałek Kamiński spotkał się z przewodniczącym Komisji Spraw Zagranicznych Senatu Republiki Uzbekistanu

Wicemarszałek Senatu Michał Kamiński spotkał się 6 grudnia 2019 r. z przewodniczącym Komisji Spraw Zagranicznych, Ekonomicznych Stosunków Międzynarodowych, Inwestycji i Turystyki Senatu Republiki Uzbekistanu  Aliszerem Kurmanovem. Jednym z tematów spotkania była sytuacja polityczno-społeczna w Uzbekistanie.  

Obecny podczas spotkania był  ambasador Uzbekistanu w Polsce  Bakhrom Babaev.

Senator Kurmanov wyraził zainteresowanie polskimi doświadczeniami w przejściu do systemu demokratycznego. W tym kontekście wicemarszałek Kamiński zwrócił szczególną uwagę na występujące w trakcie takiej transformacji zagrożenia populistyczne  oraz na konieczność rozumienia i uwzględniania w wielkiej polityce potrzeb obywateli. Przytoczył też ważny fakt z historii najnowszej Polski – wszystkie strony sceny politycznej zgadzały się co do kierunku rozwoju i prowadzenia polityki zagranicznej.  

Przewodniczący uzbeckiej Komisji Spraw Zagranicznych, Ekonomicznych Stosunków Międzynarodowych, Inwestycji i Turystyki wyraził przekonanie, że bez kontroli silnej władzy parlamentarnej silna władza wykonawcza jest zagrożona możliwością zejścia z właściwej drogi rządzenia krajem.

Politycy rozmawiali też o planowanej wizycie prezydenta Uzbekistanu w Polsce. Senator Kurmanov zwrócił się ponadto do marszałka Kamińskiego z ideą  zorganizowania w Taszkencie uzbecko-polskiego forum parlamentarno-ekonomicznego. 

Spotkanie wicemarszałka...
Spotkanie wicemarszałka...
Spotkanie wicemarszałka...
Spotkanie wicemarszałka...
realizacja: Ideo powered by: CMS Edito