Rozwiń język: pl
 
 
Senat Rzeczypospolitej Polskiej

Wydarzenia

Wręczenie nagród Archiwum Emigracji

Senator Artur Warzocha, wiceprzewodniczący senackiej Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą 2 października 2017 r. podczas inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu wręczył nagrody i wyróżnienia Archiwum Emigracji.

Nagrodę w kategorii prac magisterskich otrzymała mgr Jadwiga Malik z Uniwersytetu Jagiellońskiego za pracę „Korespondencja Szymona Laksa z Oficyną Poetów i Malarzy. Edycja krytyczna", a wyróżnienie mgr Marlena Przybył z Uniwersytetu w Nantes, która jest autorka pracy "Aux limites de la peinture. Les Papiers déchirés et autres recherches d’Edward Baran". Za pracę doktorską nagrodzono dr Annę Ciarkowską z Uniwersytetu Łódzkiego za rozprawę pt. "Francuskojęzyczna literatura świadectwa pisarzy o polsko-żydowskich korzeniach: Anna Langfus i Piotr Rawicz", a wyróżnienie w tej kategorii przyznano dr Agacie Janiak z Uniwersytetu Wrocławskiego za rozprawę "Eseistyka Józefa Czapskiego. Poetyka i metafizyka".

Nagrody Archiwum Emigracji są przyznawane od 2000 r. za wyróżniającą się pracę magisterską i doktorską na temat emigracji polskiej XX w. W jury zasiadają członkowie redakcji i naukowej rady redakcyjnej czasopisma „Archiwum Emigracji”, wydawanego przez Archiwum Emigracji, pracownię archiwalno-badawczą powstałą w Bibliotece Uniwersyteckiej w 1995 r. Nagrody zostały dofinansowane przez Kancelarię Senatu.

 

 

Fot. Andrzej Romański
Fot. Andrzej Romański
realizacja: Ideo powered by: CMS Edito