Rozwiń język: pl
 
 
Senat Rzeczypospolitej Polskiej
Kategorie w dziale

2016 Rok Henryka Sienkiewicza

Senat RP ustanowił rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza. Inicjatywa ta została podjęta dla upamiętnienia 100. rocznicy śmierci wielkiego pisarza, działacza społecznego i patrioty. Na decyzję Senatu w tej sprawie miała również wpływ ogromna aktywność środowisk naukowych, edukacyjnych, kulturalnych i artystycznych, które na rok 2016 zaplanowały wiele ciekawych wydarzeń popularyzujących twórczość i działalność pierwszego polskiego noblisty. Te działania ciągle udowadniają, jak wyjątkową postacią był Henryk Sienkiewicz i jak wiele zawdzięcza mu polska kultura.

Wyrażając uznanie tym wszystkim, którzy na co dzień zajmują się upowszechnianiem wiedzy o pisarzu i wartościach, jakie niosą jego dzieła, postanowiliśmy udostępnić stronę internetową Senatu RP do stworzenia ogólnopolskiego kalendarium przedsięwzięć, związanych z Henrykiem Sienkiewiczem. Pragniemy zachęcić organizatorów wszelkich wydarzeń poświęconych autorowi „Quo vadis” do podzielenia się wiedzą na temat podejmowanych przez nich inicjatyw. Jesteśmy przekonani, że nie tylko przyczyni się to do promocji poszczególnych działań, ale też zainspiruje różne podmioty do współpracy.

Zapraszamy do nadsyłania informacji o planowanych wydarzeniach w ramach obchodów Roku Henryka Sienkiewicza pod adresem . Będą one sukcesywnie zamieszczane na stronie internetowej Senatu RP w zakładce "2016 Rok Henryka SienkiewiczaWydarzenia ". Dzięki Państwa zaangażowaniu kalendarium może się stać ważnym źródłem wiedzy na temat upamiętnienia Henryka Sienkiewicza w Polsce w 2016 r., a także ujawni aktywność różnych środowisk w tym zakresie.

Maria Koc
wicemarszałek Senatu RP

 

Ze zbiorów Muzeum Narodowego w Kielcach

realizacja: Ideo powered by: CMS Edito