Rozwiń język: pl
 
 
Senat Rzeczypospolitej Polskiej
Kategorie w dziale

Warunki wykonywania mandatu senatorskiego

Biuro Spraw Senatorskich Kancelarii Senatu oddaje do Państwa dyspozycji zbiór informacji dotyczących warunków wykonywania mandatu senatorskiego, obejmujący trzy zakładki:

Najważniejsza jest zakładka Akty prawne. To zbiór wybranych aktów prawnych, wiążących się z wykonywaniem mandatu senatora. Zastrzegamy, że wybór ma charakter subiektywny. Zbiór obejmuje ujednolicone teksty ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, jej aktów wykonawczych i związanych oraz inne istotne informacje. Zbiór ma charakter wyłącznie informacyjny; choć dołożyliśmy wszelkich starań, aby teksty umieszczone w zbiorze odpowiadały rzeczywistemu stanowi prawnemu, nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że nie pojawi się żaden błąd (uwagi i spostrzeżenia proszę kierować na nasz adres bss@senat.gov.pl). Najważniejszą częścią naszego zbioru i jego swoistą osią merytoryczną jest ujednolicony tekst ustawy z dnia 9 maja 1996 r. o wykonywaniu mandatu posła i senatora. Tekst ten opatrzony jest przypisami, zawierającymi odniesienia do aktów wykonawczych i wybranych przepisów związanych oraz inne istotne informacje.

Zakładka Wzory i druki obejmuje formularze, wzory umów i oświadczeń stosowane w związku z wykonywaniem mandatu i prowadzeniem biura senatorskiego. Ten zbiór jest podzielony na trzy grupy tematyczne: pierwsza dotyczy sprawowania mandatu, druga spraw pracowników biura i społecznych współpracowników senatora, trzecia grupa to wzory i druki odnoszące się do prowadzenia biura senatorskiego.

W zakładce Informacje umieszczamy przede wszystkim cyfrową wersję „Praktycznego poradnika senatora”, w porządku alfabetycznym zawierającą hasła odnoszące się do  praktycznych aspektów wykonywania mandatu oraz inne inne użyteczne dane, takie jak wielkości diet wyjazdowych, poziom minimalnych wynagrodzeń, stawki przebiegu samochodów wykorzystywanych do celów służbowych, kody PKD dla biur senatorskich  itp.

realizacja: Ideo powered by: CMS Edito