Rozwiń język: pl
 
 

SenatRzeczypospolitejPolskiej

Kategorie w dziale

Senatorowie

Strona główna SenatorowieAndrzej Stanisławek
Andrzej Stanisławek

Andrzej Stanisławek

Urodził się 18 września 1954 r. w Opolu Lubelskim.

W 1979 r. ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Lublinie. W 1986 r. uzyskał specjalizację II stopnia z chirurgii onkologicznej, w 1990 r. – stopień doktora nauk medycznych, a w 2002 r. – doktora habilitowanego.

Od 1980 r. pracuje w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej w Lublinie (dawniej Onkologiczny Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej), kieruje Oddziałem Chirurgii Onkologicznej.

Od 1989 r. jest nauczycielem akademickim na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie (dawniej Akademia Medyczna), kierował Katedrą Środowiskowej Opieki Zdrowotnej. Od 2012 r. pełni funkcję prodziekana Wydziału Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu, a od 2004 r. kieruje Katedrą Onkologii i Środowiskowej Opieki Zdrowotnej.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej i wiceprezesem Towarzystwa Edukacji Patriotycznej im. gen. Karola Ziemskiego.

Należy do Polski Razem Zjednoczonej Prawicy. Jest przewodniczącym Zarządu Regionalnego w Lublinie, członkiem Zarządu Krajowego tej partii.

 

Biuro senatorskie:

Krakowskie Przedmieście 19, 20-002 Lublin
e-mail: senatorstanislawek@gmail.com

<a data-cke-saved-href="http://www.senatorstanislawek.pl/" href="http://www.senatorstanislawek.pl/" line-height:="" 16.3636px;"="" target="_blank">www.senatorstanislawek.pl</a><br></p> <p></p>

realizacja: Ideo powered by: CMS Edito