Rozwiń język: pl
 
 
Senat Rzeczypospolitej Polskiej
Kategorie w dziale

Senatorowie

Marek Borowski

Marek Borowski

Marszałek Sejmu IV kadencji, wicemarszałek Sejmu II i III kadencji

Poseł I i VI kadencji

 

Urodził się 4 stycznia 1946 r. w Warszawie.

W 1968 r. uzyskał tytuł magistra ekonomii na Wydziale Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (obecnie Szkoła Główna Handlowa) w Warszawie.

W latach 1968–82 pracował w Domach Towarowych „Centrum” w Warszawie, zajmował stanowiska od sprzedawcy do zastępcy dyrektora ds. ekonomicznych. W okresie 1982–91 był dyrektorem departamentu w Ministerstwie Rynku Wewnętrznego, a następnie wiceministrem w tym resorcie. W latach 1993–94 pełnił funkcję wicepremiera i ministra finansów. Od 1995 do 1996 r. zajmował stanowisko szefa Urzędu Rady Ministrów.

Jest członkiem Rady Fundacji Solidarności Międzynarodowej oraz członkiem honorowym Bractwa Kawalerów Gutenberga i Rotary Club.

W latach 2006–07 sprawował mandat radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

W Sejmie I kadencji pracował w Komisji Polityki Gospodarczej, Budżetu i Finansów oraz Komisji ds. Układu Europejskiego. W II kadencji zasiadał w Komisji Polityki Gospodarczej, Budżetu i Finansów, Komisji Przekształceń Własnościowych oraz Komisji Konstytucyjnej Zgromadzenia Narodowego. W Sejmie IV kadencji był członkiem Komisji Spraw Zagranicznych, a w VI kadencji – Komisji Łączności z Polakami za Granicą oraz Komisji Spraw Zagranicznych. W Senacie VIII kadencji pracował w Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą, Komisji Spraw Zagranicznych oraz Komisji Ustawodawczej.

Bezpartyjny.

 

Biuro senatorskie Marka Borowskiego

ul. Grochowska 302 u.3, 03-840 Warszawa
tel. 22 881 77 65

e-mail: biurosenatorskie@marekborowski.pl

www.borowski.pl

realizacja: Ideo powered by: CMS Edito