Rozwiń język: pl
 
 
Senat Rzeczypospolitej Polskiej
Kategorie w dziale

Wydarzenia

Wiceminister spraw zagranicznych Indonezji z wizytą w Senacie

28 listopada 2017

O współpracy gospodarczej, kulturalnej i naukowej rozmawiał 28 listopada 2017 r. w Senacie marszałek Stanisław Karczewski z wiceministrem spraw zagranicznych Indonezji  Abdurrahmanem Mohammadem Fachirem.

Marszałek, który w październiku przebywał z wizytą w Indonezji podkreślił, że tak częste spotkania z indonezyjskimi politykami świadczą o coraz lepszych relacjach polsko-indonezyjskich i prowadzą do nawiązania współpracy na wielu płaszczyznach. Marszałek powiedział, że liczy na współpracę zwłaszcza w dziedzinie gospodarki morskiej, rolnictwa i otoczenia rolnictwa. Zachęcał do podjęcia współpracy w dziedzinie edukacji - zachęcał młodzież indonezyjską do studiowania w Polsce.

Zdaniem wiceministra spraw zagranicznych Indonezji jego wizyta w Polsce to kolejny krok w rozwoju indonezyjsko-polskiej współpracy. Poinformował, że spotkał się z wiceministrem spraw zagranicznych Markiem Magierowskim i ustalili, ze w przyszłym roku wiceminister złoży wizytę w Indonezji, gdzie odbedą się bilateralne konsultacje w sprawie współpracy gospodarczej; w zakresie rolnictwa, gospodarki morskiej, szkolnictwa wyższego. Wyraził też nadzieję, że wraz z wiceministrem do Indonezji przybędzie grupa przedsiebiorców z Polski, a także naukowcy i eksperci, którzy wezmą udział w konferencji poświęconej dialogowi międzykulturowemu i religijnemu. Zaznaczył, że w Indonezji posługę duchową pełni wielu księży z Polski. Jego zdaniem te plany świadczą o tym, że współpraca wkracza w nowy etap rozwoju, bo rozmowy nie będą się toczyły jedynie na szczeblu rządowym, czy parlamentarnym, ale schodzą na poziom ekspertów, specjalistów w wielu dziedzinach i przedsiebiorców.

Politycy rozmawiali ponadto o wymianie studentów. Zgodzili się, że Indonezyjczycy studiujący w Polsce, a także Polacy, którzy udają się na stypendia do Indonezji stanowią potem pomost do współpracy między obu państwami. Wyrazili także zadowolenie, że kontakty międzyparlamentarne i polityczne owocują konkretnymi projektami współpracy.

Spotkanie marszałka z...
Spotkanie marszałka z...
Spotkanie marszałka z...
Spotkanie marszałka z...
realizacja: Ideo powered by: CMS Edito