Narzędzia:

11 listopada 2017 r.

11.11.2017

W Narodowe Święto Niepodległości, 11 listopada 2017 r., Senat otworzył swoje podwoje dla zwiedzających. Goście mogli zobaczyć miejsca, gdzie na co dzień pracują senatorowie: salę posiedzeń i sale konferencyjne, w których znajdują się zdjęcia i pamiątki po byłych marszałkach Senatu Andrzeju Stelmachowskim, Auguście Chełkowskim i wicemarszałku Zbigniewie Romaszewskim.

Zwiedzający mogli obejrzeć wystawę „Senat RP III kadencji (1930–35) i jego marszałek Władysław Raczkiewicz”. Bogato ilustrowana ekspozycja przypomina działalność ówczesnej Izby wyższej polskiego parlamentu. Aby pokazać jej różnorodność, na wystawie zaprezentowano też sylwetki 12 spośród 128 senatorów. Ich życiorysy pokazują również, jak tragiczne były często losy senatorów w czasie II wojny światowej. Na ekspozycji można obejrzeć m.in. tłoki pieczętne Senatu, druki senackie, zbiorową fotografię senatorów, liczne pamiątki po senatorach i ich portrety, a także film z wizyty marszałka Władysława Raczkiewicza u Polaków na Zaolziu w 1933 r.

Dla gości przygotowano liczne materiały edukacyjne i popularyzujące wiedzę o Senacie.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Senatorowie Grodzki i Morawska-Stanecka na senackiej debacie w Rzeszowie

Senacka debata z cyklu „Senat blisko obywatela. Co jest ważne dla Polski?” w Rzeszowie

Senator Gabiela Morawska-Stanecka na Women Leaders in Law Warsaw Summit

W Sali Kolumnowej odbyły się tzw. roundtables wokół istotnych kwestii, takich jak zawód prawnika, sądownictwo, służba publiczna i przyszłość przywództwa kobiet w prawie.

Debata „Senat blisko obywatela. Co jest ważne dla Polski?” w Żyrardowie

28 marca 2024 r. w Żyrardowie kontynuowano dyskusję o samorządzie w ramach cyklu „Senat blisko obywatela. Co jest ważne dla Polski?”.