Narzędzia:

30 maja 2017 r.

30.05.2017

Komisja Zdrowia zapoznała się z informacją na temat stanu chirurgii w Polsce, którą przedstawił wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz.

Podczas obrad senatorowie zapoznali się także z opiniami ekspertów. W tematykę posiedzenia wprowadzili konsultant krajowy w dziedzinie chirurgii ogólnej prof. Grzegorz Wallner i marszałek Stanisław Karczewski. Model szkolenia specjalizacyjnego w systemie modułowym w chirurgii przedstawił prof. Grzegorz Wallner. Zagadnienia związane z wyceną procedur chirurgicznych typu visceral surgery omówił prof. Tomasz Banasiewicz z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. O nowym kierunku rozwoju chirurgii w Polsce, wykorzystującym procedury i techniki minimalnie inwazyjne, mówił prof. Wiesław Tarnowski z Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie.

Zagadnienia związane z normami zatrudnienia i standardem wyposażenia w chirurgii omówił prof. Marek Jackowski z Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, a wskazania przyczyn braków kadrowych w chirurgii podjął się prof. Józef Kładny z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. O ekonomii chirurgii w skali państwa mówił dr Marek Wesołowski z Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Na zakończenie marszałek Stanisław Karczewski i przewodniczący Komisji Zdrowia senator Waldemar Kraska zaproponowali rozważenie możliwości zorganizowania konferencji poświęconej sytuacji chirurgii w Polsce.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

9. posiedzenie Senatu

Zakończyło się 9. posiedzenie Senatu. Izba podjęła m.in. uchwałę w związku z atakiem rakietowym na konwój pojazdów organizacji humanitarnej w Strefie Gazy i śmiercią wolontariuszy, w tym obywatela RP.

Prace w komisjach senackich – 3 kwietnia 2024 r.

Obradowały senackie komisje: Infrastruktury, budżetu, rolnictwa

8. posiedzenie Senatu

Izba zakończyła obrady.