Rozwiń język: pl
 
 
Senat Rzeczypospolitej Polskiej

Wydarzenia

Kondolencje marszałka Senatu po zamachach w Hiszpanii

W związku z zamachami terrorystycznymi w Hiszpanii marszałek Senatu Stanisław Karczewski 18 sierpnia 2017 r. przesłał kondolencje na ręce przewodniczącego Senatu Królestwa Hiszpanii Pío García-Escudero Márqueza o treści:

"W imieniu Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, a także własnym z głębokim smutkiem przekazuję na Pana ręce wyrazy szczerego żalu i współczucia dla rodzin, których bliscy ponieśli śmierć lub ucierpieli w wyniku zamachów terrorystycznych w Barcelonie i Cambrils.  

Wstrząśnięty wiadomością o kolejnej tragedii dziesiątek osób łączę się w bólu i smutku z rodzinami zabitych i rannych. Każdy akt terroru wymierzony w niewinnych ludzi budzi lęk i poczucie zagrożenia w nas wszystkich, wszyscy czujemy się jego ofiarami i w tych trudnych chwilach solidaryzujemy się z całym narodem hiszpańskim.

Stanowczo potępiamy akty barbarzyństwa wymierzone w niewinne ofiary, atak na demokrację i powszechnie akceptowane normy i wartości. Jednocześnie pragnę zapewnić Pana Przewodniczącego, iż jesteśmy gotowi do podejmowania odpowiednich działań na niwie parlamentarnej we współpracy z naszymi partnerami europejskimi w celu zwalczania wszelkich przejawów ekstremizmu.

Panie Przewodniczący, raz jeszcze proszę przyjąć wyrazy mojego współczucia."

Marszałek Karczewski złożył kondolencje na ręce ambasadora Hiszpanii Agustina Nuneza Martineza i wpisał się do księgi kondolencyjnej wyłożonej w ambasadzie Hiszpanii:

"Ze smutkiem przyjąłem wiadomości o odrażających aktach terroru dokonanych w Barcelonie i Cambrils. W tych przygnębiających chwilach solidaryzuję się z rodzinami ofiar zamachów terrorystycznych. Składam w imieniu Senatu Rzeczpospolitej Polskiej kondolencje i wyrazy współczucia.

Ekstremiści, którzy po raz kolejny dali wyraz swojej bestialskiej postawie, zasługują na pełne potępienie. Zbrodnie, których dopuścili się w Hiszpanii, wymierzone były w niewinne osoby wielu narodowości i z pewnością także różnych wyznań. Okrucieństwo tych, którzy uderzyli wczoraj w Barcelonie i Cambrils, utwierdza mnie w przekonaniu, że zwalczanie zjawiska terroryzmu wymaga od społeczności międzynarodowej dalszych zdecydowanych działań, które Senat Rzeczypospolitej Polskiej w pełni popiera. Stoimy w jednym szeregu z Hiszpanią w obronie naszych wspólnych wartości."

Foto Katarzyna Czerwińska
Foto Katarzyna Czerwińska
Foto Katarzyna Czerwińska
Foto Katarzyna Czerwińska
realizacja: Ideo powered by: CMS Edito