Rozwiń język: pl
 
 
Senat Rzeczypospolitej Polskiej

Wydarzenia

Senatorowie na pl. Krasińskich wysłuchali wystąpienia prezydenta USA Donalda Trumpa

Foto: PAP
Foto: Robert Kolasa /...

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski i senatorowie 6 lipca 2017 r. na pl. Krasińskich wysłuchali  wystąpienia  prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Amerykański prezydent przemawiał  przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego.

„Ameryka kocha Polskę, Ameryka kocha Polaków” – rozpoczął swoje przemówienie amerykański prezydent. Podkreślił, że był dumny, iż  Polacy, którzy mają wkład w budowę dobrobytu Stanów Zjednoczonych wsparli go w wyborach  prezydenckich w 2016 r. „To ogromny zaszczyt, że mogę stanąć w tym mieście, pod pomnikiem na cześć Powstania Warszawskiego” – mówił w Warszawie prezydent USA. Dodał, że wbrew wszelkim próbom zmiany Polaków, ucisku albo zniszczenia Polacy przetrwali i zwyciężyli. „Jesteście dumnym narodem" – powiedział. „Polska jest geograficznym sercem Europy, ale – co jeszcze ważniejsze – w Polakach postrzegamy duszę Europy; wasz naród jest wielki, ponieważ wielkim jest wasz duch i jest to duch silny”– podkreślił prezydent Donald Trump.

Na pl. Krasińskich obecny był prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą oraz pierwsza dama Stanów Zjednoczonych Melania Trump. Wystąpienia prezydenta wysłuchali: premier Beata Szydło z ministrami jej rządu, prezes PiS Jarosław Kaczyński z przedstawicielami partii, marszałkowie Sejmu i Senatu – Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski,  przedstawiciele partii opozycyjnych,  były prezydent Lech Wałęsa.  Wystąpienia Trumpa wysłuchali też uczestnicy szczytu Trójmorza, który odbywa się w Warszawie.

Na pl. Krasińskich obecni byli takze kombatanci, harcerze i licznie zgromadzeni mieszkańcy Warszawy i Polski.  

Uroczystość na pl. Krasińskich rozpoczęła się od  oddania hołdu bohaterom Powstania Warszawskiego. Prezydenci Donald Trump i Andrzej Duda razem z małżonkami złożyli wieńce przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego.

realizacja: Ideo powered by: CMS Edito