Rozwiń język: pl
 
 
Senat Rzeczypospolitej Polskiej

Wydarzenia

Kondolencje marszałka Senatu po atakach terrorystycznych w Teheranie

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski w związku z atakami terrorystycznymi w Teheranie wystosował 8 czerwca 2017 r. do przewodniczącego Islamskiego Zgromadzenia Konsultacyjnego Ali Ardeszira Laridżaniego depeszę kondolencyjną następującej treści:

Pragnę złożyć na Pana ręce wyrazy szczerych kondolencji w związku z atakami terrorystycznymi, które miały miejsce wczoraj w Teheranie. Atak na siedzibę Islamskiego Zgromadzenia Konsultacyjnego to uderzenie w państwowość irańską, kształtowaną przez Naród Irański za pośrednictwem swoich przedstawicieli obradujących w tym symbolicznym miejscu.

Łącząca nas wartość, jaką jest parlamentaryzm nie pozwala przejść obok wczorajszych wydarzeń w sposób obojętny. Zdecydowanie potępiam dokonany przez ekstremistów akt, który w swojej istocie był wyrazem ich pogardy dla życia ludzkiego
i porządku prawnego. W tych smutnych chwilach zapewniam Pana o wsparciu
ze strony polskich senatorów.

Proszę przyjąć również wyrazy głębokiego współczucia dla rodzin osób, które stały się ofiarami wczorajszych zamachów i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia dla tych, którzy zostali w nich ranni” – napisał marszałek.

realizacja: Ideo powered by: CMS Edito