Rozwiń język: pl
 
 
Senat Rzeczypospolitej Polskiej

Wydarzenia

Ponad 34 tysiące osób odwiedziło Senat w 2017 r.

W 2017 r. w gmachu Senatu gościło 34 200  osób, w tym 6000  podczas akcji „Noc muzeów” z 20 na 21 maja oraz 4000 podczas Dnia Otwartego 11 listopada. Senat odwiedziły 594 zorganizowane grupy wycieczkowe – wynika z danych przygotowanych przez Zespół Edukacji Obywatelskiej Centrum Informacyjnego Senatu.

Dla uczniów i młodzieży została przygotowana specjalna oferta edukacyjna. W jej ramach pracownicy Zespołu Edukacji Obywatelskiej przeprowadzili 9 lekcji historycznych „Senat staropolski”, podczas których uczniowie szkół podstawowych zapoznali się z jego historią i procedurami obrad. Dla młodzieży szkół gimnazjalnych i licealnych zorganizowano 42 lekcje na temat procesu legislacyjnego oraz 28 lekcji na temat praw i obowiązków parlamentarzystów.

Dla młodzieży z klas maturalnych, studentów polskich i zagranicznych zainteresowanych problematyką parlamentarną, prawem, historią i polityką przygotowanych zostało 8 seminariów „Dzień w parlamencie”. W ich trakcie młodzież miała możliwość przysłuchiwania się obradom Senatu i Sejmu, wysłuchania wykładów na temat ordynacji wyborczej do Sejmu i Senatu, a także brała udział w warsztatach przeliczania głosów na mandaty.

Foto Archiwum Senatu
Foto Archiwum Senatu
realizacja: Ideo powered by: CMS Edito